Korzyści użytkowania regałów Modula

Dzięki regałom windowym Modula poprawisz swoje procesy logistyczne, zwiększając wydajność i elastyczność magazynu.

Główną zaletą, jest optymalizacja przestrzeni: przechowywanie towarów w naszych automatycznych magazynach pozwala odzyskać nawet 90% powierzchni magazynowej.

Do tego należy dodać znaczną oszczędność czasu, ponieważ operatorzy pozostają blisko automatycznego magazynu bez konieczności przemieszczania się w celu odebrania lub złożenia towarów. Wśród zalet korzystania z naszych technologii należy zaznaczyć również większe bezpieczeństwo zarówno dla towarów, jak i dla operatora.

Dostęp do magazynów jest dozwolony tylko dla upoważnionych operatorów dzięki zaawansowanym systemom identyfikacji, a obsługa towarów jest ułatwiona dzięki ergonomicznej i funkcjonalnej strukturze regałów.

1. Odzyskiwanie przestrzeni

Optymalizacja przestrzeni to jedna z najważniejszych zalet automatycznych systemów magazynowania pionowego.

Wykorzystując do przechowywania towarów przestrzeń w pionie, można zaoszczędzić do 90% powierzchni magazynowej, co pozwala na przechowywanie większej ilości towarów i dysponowanie większą ilością miejsca na ich pobieranie i odkładanie, czyniąc to w znacznie bardziej efektywny sposób.

Dzięki możliwości osiągnięcia 16 metrów wysokości regału, w którym w bezpieczny i uporządkowany sposób przechowywane są produkty, półprodukty, części zamienne i wszelkiego rodzaju materiały, Modula zmniejsza przestrzeń, jaką towar zajmowałby na podłodze, zwalniając setki metrów kwadratowych powierzchni magazynu.

Nadaje się do każdego środowiska przemysłowego. Magazynowanie w pionie możliwe jest dzięki stalowej konstrukcji nośnej, w której mieści się szereg szuflad oraz dzięki centralnej windzie, która przenosi je z różnych pięter lub poziomów do stref odbioru i składowania.

2. Oszczędność czasu

Wybór automatycznego magazynu do przechowywania towarów pozwala na ogromną oszczędność czasu.

Towary stają się lepiej dostępne, a operatorzy nie muszą już krążyć po magazynie w celu pobrania lub odłożenia artykułów, lecz pozostają blisko magazynu podczas wszystkich czynności związanych z kompletacją.

Samo wyszukiwanie materiałów zajmuje o wiele mniej czasu, gdyż znajdują się na regale Modula, a niezbędne artykuły wprowadzane są bezpośrednio do okna dostępowego zgodnie z zasadą „towar do człowieka”.

Operatorzy mogą się zmieniać, a magazyn Modula może informować o dostępności lub braku przechowywanych towarów, ułatwiając ich lokalizację, co gwarantuje możliwość śledzenia towarów.

3. Bezpieczeństwo towarów

Regały Modula zapewniają przechowywanie towarów w zamkniętym, bezpiecznym magazynie z możliwością śledzenia ich. Automatyczne magazyny Modula to gwarancja przeciwko kradzieży i uszkodzeniu towarów.

Dostęp do materiałów przechowywanych w magazynie pionowym posiadają tylko uprawnieni operatorzy, którzy podczas logowania się muszą wprowadzić hasło lub posłużyć się zaawansowanymi systemami identyfikacji użytkownika (czytnikami kart lub czytnikami RFID). Pozwala to zachować kontrolę nad wszystkimi operacjami przeprowadzonymi w zakresie przechowywanych towarów oraz nad podmiotami, które je przeprowadzały. Każdą operację można prześledzić, a nawet ograniczyć dostęp do określonych szuflad, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa, unikając operacji nieupoważnionych.

Struktura pionowego magazynu Modula, całkowicie zamknięta i opcjonalnie wyposażona w automatyczne drzwi, zapobiega uszkodzeniom towarów, które nie są narażone na zużycie, wilgoć i kurz.

4. Ergonomia i bezpieczeństwo operatora

Struktura magazynów Modula została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i komforcie operatora. Dzięki ergonomicznemu charakterowi regałów operatorzy mogą mieć wszystkie towary w zasięgu ręki i niższe jest ryzyko wystąpienia zagrożeń dla osób pracujących w magazynie.

Pionowe magazyny Modula wyposażone są w fizyczne i fotoelektryczne bariery, które sprawiają, że stanowiska operatorów są w 100% bezpieczne, dlatego uzyskały one certyfikat TUV GS, potwierdzający ich zgodność z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa obowiązującymi w Europie.

Struktura regałów umożliwia dostęp do towarów, których przechowywania na półkach czy regałach już się nie przewiduje, co pozwala uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji dla operatorów, którzy wcześniej byli zmuszeni do używania drabin i wózków widłowych.

Dzięki umieszczonym na wysokości człowieka oknom do pobierania i składowania Modula zapobiega pochylaniu się operatora w celu podnoszenia ciężkich materiałów i zwiększa ergonomię stanowiska pracy. Sprawia, że znacznej zmianie uległy warunki pracy magazynierów, ponieważ radykalnie zmniejsza negatywne skutki związane z wykonywaniem prac uciążliwych.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ergonomię magazynu pionowego, istnieje możliwość wyposażenia regałów Modula w przesuwaną wersję konsoli Copilot. Można ją łatwo przesuwać na całej długości szuflady, dzięki czemu operator – podczas operacji pobierania i deponowania – ma zawsze pod ręką panel obsługowy.

5. Konfiguracja dopasowana do indywidualnych potrzeb

W zależności od potrzeb możliwe jest zaprojektowanie indywidualnej konfiguracji magazynu Modula o różnych wysokościach, nośności, wymiarach, akcesoriach i typach okien dostępowych.

Modula posiada w swej ofercie 4 konfiguracje okien dostępowych: wewnętrzne, zewnętrzne, pojedyncze lub podwójne. Wewnętrzne okno dostępowe to idealne rozwiązanie, kiedy niezbędne jest ograniczenie do minimum powierzchni zajmowanej przez maszynę. Zewnętrzne okno dostępowe zapewnia operatorom bardzo ergonomiczne środowisko pracy i stanowi idealne rozwiązanie, gdy połączone jest z suwnicami lub manipulatorami mechanicznymi do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Obie te konfiguracje mogą być wyposażone w pojedynczy poziom obciążenia, korzystny w sytuacji, gdy dostęp do urządzenia jest sporadyczny albo czas kompletacji przez operatora jest bardzo krótki.

Podwójny poziom obciążenia skraca czasy bezczynności operatora: oczekiwana szuflada pojawia się w oknie kilka sekund po zakończeniu operacji na poprzedniej szufladzie. W połączeniu z oknem zewnętrznym niemal równoczesna wymiana szuflad może znacznie zwiększyć wydajność.

Istnieje również szeroka gama akcesoriów, które można wykorzystać w dowolnej indywidualnej konfiguracji magazynu Modula w celu zwiększenia wydajności. Dzięki ich modułowemu charakterowi można je wdrożyć w ramach całego cyklu życia magazynu.

Są to między innymi wizualne elementy wspomagające kompletację, systemy uwierzytelniania użytkowników, narzędzia do przygotowywania zamówień i zwiększania wydajności, a także akcesoria do szuflad. Posiadamy odpowiednie rozwiązanie na każdą potrzebę.

6. Ograniczanie błędów i zarządzanie zapasami

Rozwiązania Modula umożliwiają bardziej wydajne zarządzanie zapasami i znaczną redukcję błędów. W połączeniu z oprogramowaniem Modula WMS magazyn jest w stanie śledzić wszystkie towary przychodzące i wychodzące, co pozwala na stałą kontrolę stanów magazynowych i lepsze zarządzanie zapasami.

Modula pozwala w czasie rzeczywistym sprawdzić status magazynu, co stanowi bardzo przydatną funkcję, jeśli chodzi o optymalizację ponownych zamówień i logistykę przepływu produkcji. Ponadto za każdym razem, gdy towary są pobierane lub składowane, operator może otrzymywać jasne wskazówki na temat teoretycznego stanu magazynu i porównać go ze stanem rzeczywistym, dzięki czemu łatwiej jest dopasować te dwa stany podczas inwentaryzacji.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć dokładność zarządzania zapasami i zmniejszyć liczbę błędów, dostępne są proste i intuicyjne elementy wspomagające jak np. listwa ledowa czy laser wskazujący. Dzięki tym urządzeniom każdy operator, nawet bez szczególnych umiejętności, może łatwo zidentyfikować produkty, które muszą być zdeponowane lub pobrane ze zautomatyzowanego magazynu.

7. Nośność maksymalna

Każdy model regałów wysokiego składowania Modula Lift jest w stanie zagwarantować maksymalną nośność w przypadku wszystkich szuflad, niezależnie od ich szerokości i głębokości, a całkowita nośność brutto może wynosić aż 90.000 kg.

Dzięki napędowi wykorzystującemu wzmocniony stalowy pas zębaty oraz systemowi prowadzenia windy z 16 kółkami HDPE możliwe jest umieszczenie częściowo niewyważonego obciążenia w szufladach, nie pogarszając w ten sposób idealnej funkcjonalności magazynu.

 

8. Specjalne oprogramowanie

Modula projektuje i wykonuje Modula WMS, oprogramowanie do zarządzania magazynem pionowym, opracowane z myślą o zwiększaniu jego wydajności, które może być również wykorzystywane jako samodzielne narzędzie w przypadku tradycyjnych magazynów z obszarami ręcznymi.

Modula WMS:

Możliwe do skonfigurowania i dostosowania do indywidualnych potrzeb oprogramowanie do zarządzania magazynem pionowym Modula WMS jest dostępne w różnych pakietach z różnymi rodzajami licencji i różnymi modułami oprogramowania, które są w stanie zaspokoić potrzeby każdej aplikacji.

Oprogramowanie to obejmuje graficzne narzędzie do zarządzania układem szuflad i można je zintegrować z systemami ERP, takimi jak SAP, Oracle, Baan, Navision i wieloma innymi.

9. Łatwość użytkowania

Łatwość użytkowania to jedna z zalet gwarantowanych przez oprogramowanie do zarządzania magazynem zintegrowane z systemem Modula. Magazyn jest bowiem wyposażony w panel dotykowy (Copilot), zaprojektowany specjalnie z myślą o użytkowaniu w środowisku przemysłowym, który umożliwia dostęp do wszystkich funkcji urządzenia, w prosty i szybki sposób.

Posiada kolorowy interfejs graficzny z prostymi ikonami, który jest niezwykle intuicyjny i nie wymaga specjalnego szkolenia dla operatorów korzystających z niego na co dzień.

Copilot instaluje się na ergonomicznej wysokości w pobliżu okna pobierania/składowania. Pozycję tę przewidziano, aby uniknąć zakłóceń między operatorami a barierami bezpieczeństwa, co jest możliwe, jeśli panel operatora znajduje się w innym obszarze stanowiska.

Start  -  Oferowane usługi  -  Regały magazynowe  -  Korzyści  -  Realizacje  -  Oferty pracy  -  Kontakt  -  Polityka prywatności

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, aby lepiej spełniała Państwa oczekiwania.
B2BSystem © 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie RASK.