Regały paletowe wjezdne

regaly wjezdne

Wyeliminowanie korytarzy roboczych w regałach paletowych wjezdnych pozwala na przechowywanie dużych ilości palet i zwiększenie powierzchni użytkowej w porównaniu z konwencjonalnymi systemami składowania. Regały wjezdne paletowe zapewniają bezpieczne układanie towarów, które są zbyt delikatne lub niestabilne by można było je ustawiać jeden na drugim.

System paletowy Stow Pal Rack jest szczególnie odpowiedni do budowania instalacji regałów paletowych wjezdnych. Przy szerokości słupa do 140 mm, Stow może budować bardzo wysokie instalacje tego typu regałów.

Najważniejsze cechy regałów paletowych wjezdnych

  • Ramiona regału paletowego wjezdnego charakteryzują się dużą sztywnością oraz szybką i łatwa instalacją,
  • Poziomy szyn paletowych w każdym tunelu są do ustalenia indywidualnie w zależności od potrzeb,
  • Szyny paletowe łączą dużą wytrzymałość z doskonałym prowadzeniem palet,
  • Regały wjezdne są ładowane i rozładowywane zgonie z zasada LIFO (ostatni wchodzi, pierwszy wychodzi),
  • Instalacje przejezdne są ładowane i rozładowywane zgodnie z zasada FIFO (pierwszy wchodzi, pierwszy wychodzi),
  • W celu podwyższenia bezpieczeństwa zaleca się szyny prowadzące w regałach wjezdnych dla wózka paletowego lub palety.

Dla przedsiębiorstw chcących maksymalnie ograniczyć pojemność swoich magazynów rozwiązaniem godnym uwagi będą regały paletowe wjezdne (drive-in), które zapewniają pełną elastyczność i możliwość dopasowania systemu do aktualnych potrzeb magazynowych. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami przechowywania, tego rodzaju rozwiązanie nie jest wyposażone w korytarze robocze i można je rozbudowywać zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Zastosowanie wjezdnych regałów paletowych

Rozwiązania magazynowe typu drive-in znajdą swoje zastosowanie w przypadku wielu przedsiębiorstw, szczególnie tych oferujących produkty niewymagające rotacji w systemie FIFO (ang. „First-In, First-Out). Oznacza to, że regały paletowe wjezdne sprawdzą się przede wszystkim w przypadku towarów, dla których charakterystyczna jest stosunkowo niska rotacja. Ze względu na powyższe, proponowane rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie w wielu branżach np. produkcyjnej, spożywczej czy handlowej o zróżnicowanym asortymencie. Paletowe regały wjezdne świetnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju centrach logistycznych, magazynach buforowych, a także tych z kontrolowanym poziomem temperatury takich jak chłodnie czy mroźnie.

Regał paletowy wjezdny — najważniejsze zalety

Najważniejszą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość dopasowywania wyposażenia do aktualnych potrzeb magazynowych. Wysokość i głębokość wjezdnych regałów paletowych może być bowiem dostosowana do gabarytów przechowywanych na nich towarów. System ten pozwala również na łatwą rozbudowę lub przebudowę zgodnie z aktualnymi potrzebami przestrzeni. A wszystko to z możliwością optymalnego planowania nawet stosunkowo niewielkiej przestrzeni magazynowej.

Co więcej, mogą na nim się znaleźć ładunki niestabilne i delikatne, których przechowywanie jeden na drugim mogłoby grozić uszkodzeniem. Proponowany system zapewnia więc nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne składowanie wszelkiego rodzaju towarów w systemie LIFO (ang. Last-In, First-Out).

Zaletą oferowanych przez naszą firmę rozwiązań jest także wysoka jakość ich wykonania. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów regał paletowy wjezdny gwarantuje maksimum bezpieczeństwa, stabilności i trwałości nawet w trudnych warunkach o niskich temperaturach. Jest to niezwykle cenne szczególnie w przypadku chłodni czy mroźni, ponieważ pozwala oszczędzać energię poprzez maksymalne wykorzystanie powierzchni utrzymywanej w odpowiedniej temperaturze.

Regały paletowe rzędowe