Wyeliminowanie korytarzy roboczych w regałach paletowych wjezdnych pozwala na przechowywanie dużych ilości palet i zwiększenie powierzchni użytkowej w porównaniu z konwencjonalnymi systemami składowania. Regały wjezdne paletowe zapewniają bezpieczne układanie towarów, które są zbyt delikatne lub niestabilne, by można było je ustawiać jeden na drugim.
System paletowy Stow Pal Rackjest odpowiedni do budowania instalacji regałów paletowych wjezdnych. Przy szerokości słupa do 140 mm, Stow może budować bardzo wysokie instalacje tego typu regałów.
Najważniejsze cechy regałów paletowych wjezdnych
Regały wjezdne mają wiele zalet. Poznaj ich najważniejsze cechy:
- ramiona regału paletowego wjezdnego charakteryzują się dużą sztywnością oraz szybką i łatwą instalacją,
- poziomy szyn paletowych w każdym tunelu są do ustalenia indywidualnie w zależności od potrzeb,
- szyny paletowe łączą dużą wytrzymałość z doskonałym prowadzeniem palet,
- regaływjezdne są ładowane i rozładowywane zgonie z zasadą LIFO (ostatni wchodzi, pierwszy wychodzi),
- instalacje przejezdne są ładowane i rozładowywane zgodnie z zasadą FIFO (pierwszy wchodzi, pierwszy wychodzi),
- w celu podwyższenia bezpieczeństwa zaleca się szyny prowadzące w regałach wjezdnych dla wózka paletowego lub palety.
Dla przedsiębiorstw chcących maksymalnie ograniczyć pojemność swoich magazynów rozwiązaniem godnym uwagi będą regały paletowe wjezdne (drive-in), które zapewniają pełną elastyczność i możliwość dopasowania systemu do aktualnych potrzeb magazynowych. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami przechowywania, tego rodzaju rozwiązanie nie jest wyposażone w korytarze robocze i można je rozbudowywać zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.
Zastosowanie wjezdnych regałów paletowych
Rozwiązania magazynowe typu drive-in znajdą swoje zastosowanie w przypadku wielu przedsiębiorstw, szczególnie tych oferujących produkty niewymagające rotacji w systemie FIFO (ang. „First-In, First-Out). Oznacza to, że regały paletowe wjezdne sprawdzą się przede wszystkim w przypadku towarów, dla których charakterystyczna jest stosunkowo niska rotacja. Ze względu na powyższe, proponowane rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie w wielu branżach np. produkcyjnej, spożywczej czy handlowej o zróżnicowanym asortymencie. Paletowe regały wjezdne świetnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju centrach logistycznych, magazynach buforowych, a także tych z kontrolowanym poziomem temperatury, takich jak chłodnie czy mroźnie.
Produkujemy regały magazynowe na wymiar, dlatego możemy przygotować konstrukcję idealnie dostosowaną do potrzeb przedsiębiorstwa. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie z klientem.
Regał paletowy wjezdny – najważniejsze zalety
Najważniejszą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość dopasowywania wyposażenia do aktualnych potrzeb magazynowych. Wysokość i głębokość wjezdnych regałów paletowych może być bowiem dostosowana do gabarytów przechowywanych na nich towarów. System ten pozwala również na łatwą rozbudowę lub przebudowę zgodnie z aktualnymi potrzebami przestrzeni. A wszystko to z możliwością optymalnego planowania nawet stosunkowo niewielkiej przestrzeni magazynowej.
Co więcej, mogą na nim się znaleźć ładunki niestabilne i delikatne, których przechowywanie jeden na drugim mogłoby grozić uszkodzeniem. Proponowany system zapewnia więc nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne składowanie wszelkiego rodzaju towarów w systemie LIFO (ang. Last-In, First-Out).
Zaletą oferowanych przez naszą firmę rozwiązań jest także wysoka jakość ich wykonania. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów regał paletowy wjezdny gwarantuje maksimum bezpieczeństwa, stabilności i trwałości nawet w trudnych warunkach o niskich temperaturach. Jest to niezwykle cenne szczególnie w przypadku chłodni czy mroźni, ponieważ pozwala oszczędzać energię poprzez maksymalne wykorzystanie powierzchni utrzymywanej w odpowiedniej temperaturze.
Zapraszamy do sprawdzenia dostępnych regałów.