Regały paletowe przepływowe

regaly przeplywowe

Efektywne i zwarte przechowywanie towarów na paletach zapewnią Państwu regały paletowe przepływowe Stow

Kolejność obsługi:

  • Włożony towar od strony załadunkowej przemieszcza się grawitacyjnie w dół. Od strony rozładunkowej palety mogą być usunięte. W tym systemie palety przechowywane są zgodnie z zasada pierwszy wszedł, pierwszy wyszedł (FIFO).
  • System regałów przepływowych typu Push-Back, także realizowany z bieżniami rolkowymi. Realizują kolejność Obsługi typu ostatni wszedł/pierwszy wyszedł (LIFO). W tym przypadku palety są ładowane i rozładowywane z tej samej strony. Wózek widłowy wpycha palety w tunele a one wracają dzięki sile grawitacji.

Korzyści:

  • Stosuje się mniejszą ilość korytarzy roboczych w regałach paletowych przepływowych, zatem zwiększa się powierzchnia przechowywania
  • Redukcja czasu transportu pomiędzy miejscami ładunku i rozładunku,
  • Automatyczny przepływ towaru, ponieważ produkt przemieszcza się na podstawie zasady FIFO lub LIFO,
  • W regałach paletowych przepływowych możliwe jest składowanie dużej ilości palet w jednym tunelu,
  • W magazynach z regałami przepływowymi zmniejsza się koszty energii: można ograniczyć oświetlenie do obszarów ładunku i rozładunku, koszty chłodzenia w chłodniach również są zredukowane.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie znalazło się wyposażenie niezbędne dla każdego przedsiębiorstwa. W tej zakładce naszego sklepu internetowego znajdują się paletowe regały przepływowe — rozwiązanie zapewniające dynamiczny system składowania akumulacyjnego. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim w przypadku magazynów o dużej rotacji zapasów oraz składowaniu towarów z krótkim terminem ważności.

Jak działają regały paletowe przepływowe?

Paletowe regały przepływowe zostały wyposażone w specjalne rolki, na których tunele montowane są pod niewielkim nachyleniem. W ten sposób, towary układane od wyżej strony kanału pod wpływem grawitacji naturalnie przemieszczają się do przeciwległego końca. Regały paletowe przepływowe dostępne w ofercie naszej firmy działają zgodnie z metodą FIFO (ang. First-In, First-Out), która sprawia, że pierwszy ładunek na wejściu staje się jednocześnie pierwszy na wyjściu, a to pozwala nie tylko na optymalne zarządzanie zapasami, ale także sprawdza się w przypadku towarów, których termin przydatności jest ograniczony. Poszczególne modele działają również zgodnie z metodą LIFO (ang. Last-In, First-Out), czyli towary, które jako ostatnie doszły na magazyn, opuszczają go jako pierwsze. Wszystko dzieje się tutaj z pomocą systemu Push-Back z bieżnikami rolkowymi. W przeciwieństwie do regałów przepływowych opartych na metodzie FIFO, w przypadku modeli LIFO, ładunki paletowe ładowane i rozładowywane są z tej samej strony — wózek widłowy umieszcza towar wewnątrz tuneli, a następnie wracają one swobodnie zgodnie z siłą grawitacji. Co niezwykle istotne, w każdym tunelu mogą być składowane zupełnie różne ładunki.

Dlaczego warto skorzystać z oferty B2B System?

Proponowane przez nas rozwiązania cieszą się ogromną popularnością wśród klientów dzięki doskonałej jakości naszych paletowych regałów przepływowych. Nie tylko ich wykonanie, ale także wyposażenie w odpowiednie, dopasowane do charakteru każdego przedsiębiorstwa systemy pozwalają firmom zarówno wydajnie zarządzać swoimi towarami, ale także oszczędzać energię i maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Wszystko to sprawia, że nasi klienci mogą cieszyć się w pełni niezawodnymi, bezpiecznymi i funkcjonalnymi systemami, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących proponowanych w naszej ofercie paletowych regałów przepływowych zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości. Dzięki profesjonalnemu doradztwu oraz indywidualnemu podejściu nasi klienci z łatwością wybiorą model urządzenia, który spełni wszystkie ich potrzeby i oczekiwania i pozwoli jeszcze wydajniej i efektywniej zarządzać ładunkami w obrębie magazynu.

Regały paletowe rzędowe