Regały do wysokiego składowania

regaly wysokiego skladowania

Systemy regałów wysokiego składowania high bay obsługiwane są przez układnice, stąd niezwykle istotne jest ich umiejscowienie i wypoziomowanie.

Układnice:

 • Zamontowane na szynach przymocowanych do podłogi
 • Ustabilizowane na szczycie masztu poprzez szynę prowadzącą.

W celu zoptymalizowania kosztów składowania w regałach high bay palety można składować w systemie „single deep” oraz „double deep”.

Parametry:

 • Wysokość dźwigu: odległość od najwyższego punktu podłogi do szyny prowadzącej,
 • Wysokość poziomu pierwszego i ostatniego poziomu belkowego w regałach high bay,
 • Szerokość korytarza roboczego,
 • Długości wybiegów układnicy,
 • Typ szyny prowadzącej,
 • Siły poziome dźwigu w kierunkach z- i x-
 • Klasy regałów high bay:
  100: dźwig operujący bez systemu dostosowania pozycji przy ładunku jednostki
  200: dźwig operujący z systemem dostosowywania pozycji przy ładunku jednostki

Sortownie, sklepy wielkopowierzchniowe, hurtownie, obiekty i zakłady przemysłowe, magazyny – w każdym z tych miejsc składuje się wiele towarów wykorzystywanych w działalności podmiotu, który z nich korzysta. Niezależnie od ich liczby, wielkości, wagi, przeznaczenia i kształtów pojawia się konieczność gromadzenia ich w taki sposób, aby poprzez odpowiednią organizację przestrzeni przyczyniać się do maksymalizacji wydajności pracy przedsiębiorstwa czy innego rodzaju podmiotu. Nic więc dziwnego, że jednym z najczęściej wybieranych pomysłów są regały wysokiego składowania, które wraz z montażem można zamówić w naszej firmie.

Regały wysokiego składowania – dlaczego warto?

Oferowane rozwiązanie jest wykorzystywane w celu składowania różnego rodzaju towarów. Ich przeznaczenie obejmuje zarówno lekkie i niewielkie przedmioty, jak i duże, masywne maszyny i urządzenia. Z powodzeniem sięga się po nie w takich miejscach, jak biblioteki, sklepy, hurtownie, sortownie czy archiwa, a także zakłady przemysłowe, fabryki i magazyny, czyli wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność uporządkowanego, schematycznego składowania stosunkowo niewielkich obiektów. Mowa np. o podzespołach motoryzacyjnych, akcesoriach domowych, narzędziach, artykułach spożywczych, pudełkach czy kartonach.

Regały do wysokiego składowania znajdują się na wyposażeniu wielu przedsiębiorstw i innych podmiotów, które chcą wydajnie i ekonomicznie zagospodarować przestrzeń. Wszędzie tam, gdzie składuje się wiele przedmiotów, wspomagają one pracę i sprzyjają lepszej organizacji. Oznacza to, że przekładają się na wyższą wydajność, prowadząc wprost do większych zysków, czyli tego, na czym zależy każdemu przedsiębiorstwu i każdej firmie.

Kryteria wyboru regałów high bay

Poświęcając czas regałom wysokiego składowania, należy się zastanowić w głównej mierze nad tym, jaka powinna być ich wytrzymałość, co zależy wprost od rodzaju składowanych towarów. Ważna jest także ich ilość, tak aby właściwie dopasować i rozplanować rozwiązania magazynowe. Nawiązując współpracę z naszą firmą, można mieć pewność profesjonalnego wsparcia, które daje pewność optymalnego wyboru najlepszych w danym przypadku produktów.

Dostarczamy precyzyjnie wykonane, wytrzymałe, trwałe i solidne regały do wysokiego składowania różnych typów, długości, szerokości i sił udźwigu. Szeroki wybór pozwala na zamówienie dokładnie takiego rozwiązania, które najlepiej spełnia indywidualne kryteria i wymagania Klienta. Zawsze służymy radą w kwestii wyboru jak najlepszych produktów do konkretnych zastosowań.

Dostępne w naszej firmie regały wysokiego składowania cechują się atrakcyjną ceną. Poza sprzedażą samych systemów zajmujemy się również ich projektowaniem i montażem, a także późniejszym serwisem, który warto wykonywać w trakcie eksploatacji w celu sprawdzenia, czy wszystko działa prawidłowo. Jesteśmy do dyspozycji Klientów także w razie konieczności wykonania naprawy.

Regały paletowe rzędowe